Fotografia przemysłowa: efektowna prezentacja rdzenia biznesu

Data wpisu: 06.05.2019

Przemysł raczej nie kojarzy się z miłymi dla oka widokami. Ot, jakieś maszyny, linie produkcyjne, hale, magazyny etc. Jednak z punktu widzenia wizerunku firmy pokazywanie tej sfery biznesu jest bardzo korzystne. Na szczęście rozumie to coraz więcej przedsiębiorców, stąd rosnące zainteresowanie fotografią przemysłową. Na czym ona dokładnie polega i kto powinien w nią inwestować? Wszystko wyjaśniamy w naszym poradniku.

 

Fotografia przemysłowa, czyli co?

 

Jak sama nazwa wskazuje, fotografia przemysłowa skupia się na pokazywaniu „zaplecza” biznesu, czyli wszystkiego, co stanowi fundament danej firmy. Najczęściej wykonuje się ją na zlecenie przedsiębiorstw produkcyjnych i wielkich zakładów państwowych. Rolą fotografa jest takie zaprezentowanie przemysłowej sfery biznesu, by była ona możliwie najbardziej atrakcyjna dla oglądających – także tych niezorientowanych w danej technologii.

 

Przykładowo: dzięki fotografii przemysłowej możemy pokazać, jak działa spalarnia odpadów i przybliżyć ten temat zwykłym mieszkańcom, którzy nie mają pojęcia, że tego typu zakład jest jedną wielką instalacją, w której wszystko musi działać perfekcyjnie.

 

Jaki jest cel fotografii przemysłowej?

 

W zdecydowanej większości przypadków przedsiębiorstwa zlecają sesję fotografii przemysłowej, by później wykorzystać zdjęcia w swoich materiałach reklamowych. Jest to skuteczna strategia, która pozwala zaprezentować potencjał technologiczny zakładu w atrakcyjnej formie zarówno klientom, jak i potencjalnym partnerom biznesowym.

 

Fotografia przemysłowa coraz częściej stanowi alternatywę dla typowych nośników reklamy. Firmy działające w mocno konkurencyjnych branżach chcą się za wszelką cenę wyróżnić i przykuć uwagę przedstawicieli grupy docelowej.

 

Wyobraźmy sobie producenta czekolady, który wyłamuje się ze schematu i zamiast po raz tysięczny inwestować w reklamy przedstawiające idealne słodycze, tym razem udostępni klientom efektowny folder ze zdjęciami pokazującymi, jak wygląda proces produkcji ich ulubionej czekolady. Będzie oryginalnie, frapująco, a dodatkowo może to być sposób na uwiarygodnienie producenta i wzmocnienie zaufania, jakim obdarzyli go klienci.

 

Kiedy warto wykonać sesję fotografii przemysłowej?

 

Najlepszą okazją jest otwarcie nowej linii produkcyjnej, modernizacja zakładu, wybudowanie hali czy wdrożenie jakichś nowych technologii. Są to elementy, którymi każda firma chce się pochwalić przed klientami i partnerami, a także wywołać zazdrość u konkurencji. Wykonane zdjęcia mogą znaleźć się w folderze czy katalogu promującym imprezę otwarcia lub po prostu dokumentującym tak ważne wydarzenie w historii przedsiębiorstwa.

 

Fotografia przemysłowa to doskonały sposób na to, aby uwiarygodnić działalność firmy i pokazać ją „od kuchni”. Jest to niezwykle korzystne w czasach, gdy generalnie biznes cieszy się niskim zaufaniem klientów. Efektowne zdjęcia obrazujące, jak firma funkcjonuje na co dzień i z jakich technologii korzysta, stanowią tutaj niezaprzeczalny handicap.

 

 

Autor wpisu: Soluma Photo

Wszystkie działy